Piłkarska klasa sportowa !

Klasa sportowa o profilu piłki nożnej chłopców rocznika 2006, która powstała przy współpracy z naszym klubem w Samorządowej Szkole Podstawowej nr 1 we Wrześni ma się świetnie. Podczas rozgrywek o mistrzostwo Gminy, Powiatu oraz Rejonu Poznań Wschód chłopców rocznika 2004, nasz zespół który w większości składa się z piłkarzy o rok i dwa lata młodszych (wspieranych przez 3 najlepszych chłopców z klasy sportowej - przypomnijmy roczniki 2006!!!) odniósł historyczny sukces wygrywając wszystkie turnieje i zakwalifikował się do MISTRZOSTW WIELKOPOLSKI.

Piłkarze rozpoczęli sezon od zwycięstwa w Mistrzostwach Gminy w Halowej Piłce Nożnej. Do rywalizacji przystąpiło 8 drużyn ze szkół podstawowych – SSP1, SSP2, SSP3, SSP6, SP Chwalibogowo,
SP Grzybowo, SP Nowy Folwark, SP Otoczna.

Dnia 16 października odbył się turniej halowej piłki nożnej, organizowany przez naszą szkołę, były to MISTRZOSTWA POWIATOWE SZKÓŁ PODSTAWOWYCH. Do rywalizacji przystąpiły zespoły z Pyzdr, Grabowa Królewskiego, Kaczanowa, Miłosławia, Nekli i oczywiście naszej szkoły - SSP1. Zawody rozgrywane były z podziałem na grupy. Oto wyniki w naszej grupie:

SSP1 - Pyzdry 1:1

SSP1 - Nekla 2:0

Dzięki tym zdobyczom punktowym nasz zespół wyszedł z 1 miejsca w grupie i w półfinale zmierzył się z Grabowem Królewskim, wygrywając 2:0. W finale los znowu skojarzył zespoły SSP1 oraz Nekli. Po bardzo zaciętym pojedynku nasza szkoła wygrała 1:0 i dzięki temu została Mistrzem Powiatu Wrzesińskiego!!!

Dnia 25.11.2016 nasi chłopcy uczestniczyli w zawodach piłki halowej - Finał Rejonu Poznań Teren Wschód organizowanych przez Szkołe Podstawową nr 4 w Jarocinie. Podczas turnieju drużyna „Jedynki”, która złożona jest w większości z chłopców urodzonych w latach 2005/2006, rywalizowała z zespołami, które miały w swoich składach praktycznie wszystkich piłkarzy z roczników 2004. Jej skład to: Karol Pokładecki, Wiktor Strzelczyk, Aleksander Szarzyński, Bartosz Szkudlarek, Kacper Frątczak, Dawid Kaczmarek, Dawid Byliński, Jakub Guzek.

Oto wyniki:
Mecze grupowe:
SSP1 Września - SP4 Jarocin 0-3
SSP1 Września - SP Mosina 3-2 (Pokładecki, Strzelczyk, Byliński)
Półfinał:
SSP1 Września - SP6 Śrem 2-0 (Pokladecki, Kaczmarek)
Finał:
SSP1 Września - SP4 Jarocin 1-0 (Byliński)

Podczas turnieju najlepszym bramkarzem został wybrany nasz adept Aleksander Szarzyński (2006)!!!

HISTORYCZNY FINAŁ MISTRZOSTW WIELKOPOLSKI JUŻ NIEDŁUGO 15.12.2016 W KOŚCIANIE