SZKOLENIE

Nasza szkółka rozpala pasję i marzenia piłkarskie wśród dzieci od najmłodszych lat. Pracujemy nad rozwojem dzieci pomiędzy 2. a 17. rokiem życia. Podczas treningów stawiamy sobie różne cele i założenia szkoleniowe, szkółka ma opracowany własny długofalowy plan szkolenia dla poszczególnych grup wiekowych - przedszkolaków, skrzatów, żaków, orlików,młodzików, trampkarzy i juniorów.Każdy z trenerów, to wykwalifikowany specjalista doskonale znający specyfikę pracy z dziećmi. W każdej z tych grup, trenerzy stosują różne formy i metody treningowe odpowiednio dostosowując je do wieku i poziomu małych piłkarzy. Z racji tego, że kilka grup jest w różnej rozpiętości wiekowej (w mniejszych miejscowościach), każdy trening zaplanowany jest tak, aby każdy adept futbolu wyniósł jak najwięcej z danej jednostki.

FILOZOFIA DZIECIĘCEGO FUTBOLU

Piłka nożna dzieci, a piłka nożna dorosłych to dwa odrębne pojęcia. Praca z małymi dziećmi powinna skupiać się wyłącznie na ich potrzebach, zainteresowaniach i pragnieniach. Futbol dziecięcy to przede wszystkim rozrywka, zabawa, coś z czym powinna kojarzyć się przyjemność i zadowolenie.

PODZIAŁ NA GRUPY

W ramach treningów obowiązuje następujący podział na grupy treningowe:

(dzieci w wieku 2-4 lat poprzez zabawy oswajają się z piłką oraz poprawiają swoją sprawność fizyczną)

1. 2-4 i 4-5

2. 6-7 lat

3. 8-9 lat

4. 10-11 lat

5. 12-13 lat

6.14-15 lat

7. 15-<

Podział na odpowiednie grupy uzależniony jest od dwóch czynników:

1. Wiek

2. Umiejętności*

*Jeśli młodszy zawodnik dysponuje odpowiednimi umiejętnościami może trenować w grupie starszej (tak by mógł czynić większe postępy) i odwrotnie w przypadku starszego chłopca.

W jaki sposób przebiega jednostka treningowa:

Gr. Misiaków/Przedszkolaków (2-4 i 4-5) i Skrzatów (6-7)


Każda z liczb to procentowy blok treningu, którego treści są szczegółowo opisane poniżej.

Gr. Żaków (8-9) i Orlików (10-11)

Kolejnym etapem szkolenia w naszej szkółki jest tzw. grupa „Żaków” (8-9 lat). Trening w tej grupie wiekowej różni się znacznie od jednostki treningowej w przedszkolakach. Mówi nam o tym zasada 15+15+35+35.

Gr. Młodziki (12-13) i Trampkarze (14-15)

W tym etapie u zawodników występuje wyższy poziom koncentracji. Sprzyja to większej gotowości do nauki techniki piłki nożnej. Podział jednostki treningowej i treści w każdej z nich przedstawia nam zasada 15+15+30+40.

Gr. Juniorzy (15-...)

W tej grupie można wyróżnić trening specjalistyczny techniczno-taktyczny oraz trening kształtujący siłę i szybkość lokomocyjną. Ten etap jest bezpośrednim przygotowaniem zawodnika do walki sportowej czyli meczu.

do góry więcej wersja klasyczna
Wiadomości (utwórz nową)
Brak nieprzeczytanych wiadomości