NAJCZĘSTSZE PYTANIA

Jak zapisać dziecko do Szkółki?

Aby zapisać dziecko należy skontaktować się telefonicznie -724-575-876 lub email - szkolka.fox@o2.pl

W jakim wieku musi być dziecko aby zapisać je do Szkółki?

Od 2-go roku życia do wieku seniorskiego czyli cały pion szkolenia.

Do kiedy należy zapłacić składkę ?

Płatności zawsze dokonywane są z góry na początku miesiąca (np. do 10go czerwca za czerwiec).

Jak często odbywają się zajęcia i ile trwają?

Dwa-trzy razy w tygodniu - 55-65minut , 8-12x w miesiącu (zdarzają się miesiące, w których jest 12 treningów, ale także po 6-7 treningów, jednak średnio przez cały rok wychodzi 8 zajęć w miesiącu plus treningi dodatkowe i turnieje) - zajęcia nie odbywają się w święta państwowe i kościelne (przerwa świąteczna w grudniu jest dłuższa)!!! - oprócz tego jest rozgrywana Liga Szkółki Fox, Ekstarfox i Liga Mistrzów w soboty. Dzieci starsze biorą także udział w rozgrywkach związkowych PZPN.

Czy na zajęcia mogą uczęszczać dziewczynki?

Tak, w zajęciach mogą brać udział dziewczynki - we Wrześni powstała drużyna dziewczęca przy współpracy z Medykiem Konin.

Czy trzeba informować o rezygnacji z uczestnictwa w treningach ?

O rezygnacji z udziału dziecka w zajęciach rodzic lub opiekun prawny zobowiązany jest powiadomić Szkółkę na piśmie, za pomocą poczty elektronicznej ewentualnie poprzez wiadomość SMS. W przypadku braku powiadomienia i wypisania (rozliczenia i zdania sprzętu) dziecko będzie traktowane jako uczestnik zajęć za co będzie pobierana opłata !!!! Przez ograniczoną ilość miejsc w grupach niewypisane dziecko blokuje miejsca dla innych chętnych zawodników !

W przypadku dłuższej nieobecności dziecka na zajęciach (choroba itp.) należy poinformować trenera (telefonicznie lub SMS).

Jakie obuwie dziecko musi mieć ze sobą na treningach?

Dziecko na treningi może przyjść w obuwiu sportowym, które zakłada na zajęcia wychowania fizycznego i jeżeli odpowiada mu gra w tym obuwiu szkółka nie będzie nakazywała zakupu innych butów treningowych. Jednak dzieci w wieku od 8 lat i starsze powinny posiadać obuwie typu ,,korki,, lub Turfy – ,,śniegówki,, z tzw. małymi korkami na obiekty ze sztuczną nawierzchnią oraz na salę - halówki z podeszwą kauczukową lub w/w ,,śniegówki,,.

Co jeśli pada deszcz, a zajęcia planowane są na powietrzu?

Jeżeli deszcz pada dość mocno i nieustannie to zajęcia się nie odbywają (trener informuje rodzica poprzez sms najpóźniej 30minut przed rozpoczęciem zajęć). Natomiast jeżeli deszcz pada przelotnie i lekko to każdy chętny może zjawić się na treningu. Niestety nie ma możliwości w ciągu jednego dnia zorganizować trening w hali. Każde zajęcia odwołane są  w miarę możliwości odrabiane lub rekompensowane w postaci organizowania meczów w ramach Ligi Szkółki Piłkarskiej Fox.

Gdzie odbywają się treningi ?

Okres letni trwa od marca do końca listopada (11 i więcej lat) od kwietnia do końca października młodsze dzieci - treningi odbywają się na sztucznych boiskach lub orlikach. Okres zimowy od listopada do końca marca młodsze dzieci i od grudnia do marca dzieci od 11-go roku życia i więcej - treningi odbywają się w halach sportowych.

Czy rodzic po przyprowadzeniu dziecka na zajęcia ma czas wolny do chwili skończenia zajęć?

Tak, jednak w razie pogorszenia się warunków atmosferycznych w trakcie treningu trener może zakończyć zajęcia prędzej, należy zjawić się wcześniej po odbiór dziecka (okres letni).

Co dziecko powinno mieć ze sobą na treningu i jak powinno być ubrane?

Dzieci mogą przyjechać na trening już przebrane lub jeśli jest możliwość można skorzystać z szatni. Ubranie zależy od warunków atmosferycznych, powinno być ciepłe i składać się z koszulki, spodenek, ewentualnie dresu i obuwia sportowego. Szkółka zapewnia gratis wszystkim uczestnikom stroje, z których adepci korzystają podczas zajęć i rozgrywek Ligi FOX (kolejne komplety rodzic musi zakupić na własny koszt).

Dziecko powinno posiadać ze sobą niegazowaną ! wodę mineralna (przynajmniej 0,5 l).

Czy należy zwrócić sprzęt sportowy ?

Sprzęt, który zawodnik otrzymuje jest własnością Szkółki i musi być szanowany. Po zakończeniu gry zawodnika w Szkółce, sprzęt należy zwrócić trenerowi (z wyjątkiem sprzętu, za który rodzic ponosi całkowity koszt zakupu lub ponieść koszt zakupu w razie krótkiego uczestnictwa w zajęciach).

Czy trzeba zapłacić składkę jeśli dziecko zrezygnuje po 1 treningu?

Pierwsze dwa treningi są darmowe i niezobowiązujące.

Czy treningi odbywają się w trakcie wakacji?

Tak, szkółka działa przez 12 miesięcy w roku, również w trakcie wakacji zimowych i letnich. Zmianie ulega harmonogram treningów.

Co po ukończeniu szkolenia w szkółce ?

W 2017 roku powstała AKADEMIA FOX/WP gdzie reprezentacje występują w rozgrywkach związkowych, docelowo po 2020 roku ma powstać drużyna seniorów promująca naszych wychowanków !!!

Nasz klub współpracuje także z innymi klubami, chłopcy i dziewczynki po ukończeniu szkolenia w naszej szkółce mogą kontynuować swą przygodę piłkarską w innych klubach w tym także w Medyku Konin i Polonii Środa Wielkopolska - seniorzy obecnie grają w III lidze, a seniorki tego pierwszego klubu w I lidze natomiast drugiego w II i III lidze.

Wiadomości (utwórz nową)