Ruszył nabór do sekcji piłki nożnej dziewcząt przy współpracy z Polonią Środa Wlkp. i Medykiem Konin !!!

Szkółka Piłkarska Fox ogłasza nabór dla dziewczynek chcących grać w piłkę nożną. Na przełomie marca-kwietnia-maja 2017 roku Szkółka Fox zamierza rozpocząć szkolenie dziewczynek chcących wzorem chłopców grać w piłkę nożną. Od tego okresu małe piłkarki, których obecnie mamy zapisanych około 10 rozpoczną zajęcia w grupie typowo dziewczęcej we Wrześni i Koninie.

Oferta skierowana będzie do najmłodszych dziewczynek. - Chcielibyśmy utworzyć grupy z dziewczynek urodzonych w latach 2005-2012 mamy także młodsze dziewczynki ale trenują one obecnie w naszych grupach przygotowawczych do zajęć piłkarskich czyli w Dziecięcej Akademii Ruchu. O tym ile będzie tych grup i w jakim wieku, będziemy mogli poinformować dopiero jak zobaczymy (początkowo wszystkie dziewczynki będą trenowały razem), w jakim przedziale wiekowym będzie zainteresowanie - wyjaśniają koordynatorzy Maciej Lisiecki i Dawid Gierałka (II trener w drugiej lidze zespołu Polonia Środa Wlkp., I trener w trzeciej lidze zespołu Polonia II Środa Wlkp. i koordynator projektu FIFA ,, From schools to women's league") zastrzegają także:

- To mają być tylko i wyłącznie grupy dziewczęce, bez chłopców w zespole. Zamierzamy rozpocząć szkolenie przyszłych piłkarek od podstaw. Szkółka Fox będzie jako jedyny klub w okolicznych powiatach zajmował się profesjonalnym szkoleniem najmłodszych dziewczynek. Dzięki nawiązanej współpracy z Polonią Środa Wielkopolska i Medykiem Konin każda dziewczynka może liczyć na dalsze szkolenie i grę w grupach starszych w w/w klubach, który obecnie występuje w I, II i III lidze kobiet, ale mamy też świadomość, że dziewczynki po prostu chcą się dobrze bawić robiąc to co lubią czyli grając w piłkę i nikt nie oczekuje, że muszą one zostać zawodowymi piłkarkami, dlatego nasze zajęcia to przede wszystkim świetna zabawa.

Zainteresowanie piłką nożną wśród płci żeńskiej, zwłaszcza jej najmłodszych przedstawicielek, w ostatnich latach ogromnie wzrosło. Według ostatnich danych w Polsce zarejestrowanych jest prawie 30 tys. piłkarek. - Przez brak drużyn kobiecych w regionie raczej będziemy grać w naszych rozgrywkach Ligi Szkółki Piłkarskiej Fox. Dziewczynki będą grać z chłopcami (mogą być o dwa lata starsze), ale najważniejsze, żeby to była grupa dziewczynek cieszących się grą w piłkę nożną - przyznają koordynatorzy. Rozgrywki ligowe w Polsce dla najmłodszych dziewczynek to Centralna Liga Młodziczek do lat 13. W całym kraju klubów startujących w tej lidze jest blisko setka. W Wielkopolsce są jednak tylko cztery kluby, które startują w tych rozgrywkach. Dla młodszych dziewczynek nie ma żadnej oferty, dlatego jeżeli mamy taką możliwość to będziemy je ogrywać w naszej lidze, a starsze dziewczyny (także chłopcy) powyżej 12-13 lat będą mogły kontynuować treningi w Środzie Wielkopolskiej, Koninie lub dalej szkolić się w naszym klubie.

wstępne zapisy - 724575876